Superbike VB - Donington Park

2011.03.29. 16:20 | kawasaki.hu

Hétvégén rendezték meg a Superbike VB második futamát az angliai Donington Park versenypályán.

SUPERBIKE VB

Lascorz megszerezte a saját és az új Ninja ZX-10R eddigi legjobb eredményét.
A Kawasaki Racing Team csapatából Joan Lascorz és Tom Sykes rajtolt el mindkét futamon az elmúlt hétvégén Donington Parkban megrendezett versenynapon. Lascorz a 2. futamban elért ötödik helyével az eddigi legjobb eredményét érte el.

Lascorz a 12. helyről rajtolhatott, de az első versenyre rosszul választott vegyes gumikat, amihez nem volt megfelelő a pálya hőmérséklete. Keményen kellett küzdenie, de még így is a 10. helyet szerezte meg. A második futamban már jó gumikkal és kicsit melegebb aszfalton az előkelő 5. helyet szerezte meg az angol pályán.

A helyiek nagy kedvence Tom Sykes fantasztikus szombati szereplésének köszönhetően a harmadik helyről rajtolhatott és bár a rajtot nem a legjobb ütemben kapta el, de hamar visszaverekedte magát az élmezőnybe és a 4. helyen motorozott, amikor az egyik átépített kanyarkombinációban kicsúszott. A motorja úgy megsérült, hogy nem tudta folytatni a versenyt. A 2. futamban a 12. helyet szerezte meg, amivel összesítésben jelenleg a 10. helyen áll a mezőnyben, egy hellyel megelőzve csapattársát Lascorz-t.

A következő Assen-i fordulóban fog hivatalosan visszatérni a csapat harmadik tagja Chris Vermuelen.

Joan Lascorz: "A dolgok jobb mentek a második futamon, mint az elsőn. Változtattunk a második versenyre, és így már a kezdetektől fogva sokkal könnyebb volt a motor és a kereke sem akart kipörögni állandóan. A csapat nagyon jó munkát végzett és nagyon boldog vagyok az ötödik hellyel Az is segített a második futamon, hogy a személyi trénerem kimasszírozta a sérült vállamat, így ez sem hátráltatott. Nyilvánvalóan nagy előrelépést tettünk meg az ausztrál futam óta. Pontot szereztem mindkét futamon, ráadásul bekerültem a Top 5-be, ez nem rossz egy hétvégére.”

Tom Sykes: " Miután az első sorból rajtolhattam, nem ezt vártam a mai naptól. Magamban reménykedtem, hogy az első három vagy négy közé kerülök és a tervem majdnem össze is jött az első futamban, de aztán megtörtént a baj. Főleg az én hibámnak köszönhetően a 18. körben a 4. helyről estem ki.
A második futamon aztán a tartalék motorral kellett indulnom, ami nem volt úgy felkészítve és végül a 12. helyen értem célba. Nagyon várom az Assen-i futamot, mert nagyon jó munkát végeztünk ezen a héten és nagyon pozitív vagyok a szereplésünkkel kapcsolatban.”

SUPERSPORT

A Supersport kategóriában a pénteki szabadedzésen még az élmezőnyben mentek a Kawások a szombati időmérőn azonban már hátrébb szorultak, a versenyen pedig már esélyük sem volt, hogy dobogós helyen zárjanak.

Broc Parkes-nak és David Salom-nak nagyon keményen kellett küzdeniük, hogy az első hatba bekerüljenek a Donington Park-i futamon, de továbbra is a második és negyedik helyen állnak a második forduló után a bajnokságban.

Broc, aki a szülőhazájában Ausztráliában megrendezett első versenyen a 2. helyet szerezte meg, egyszerűen csak megpróbálta lemásolni eddigi legjobb eredményét. A pénteki szabadedzésen és a szombati időmérőn még jól is ment neki, így vasárnap az első sorból rajtolhatott. A versenyen azonban már nem sikerült megismételnie egy hónappal ezelőtti teljesítményét és így csak az 5. helyen fejezett be azt, csapattársa David Salom előtt.
A Lorenzini by Leoni csapat két Kawás versenyzője Massimo Roccoli és Vittorio Iannuzzo jó formában versenyeztek és a7. és 9. helyen végeztek. Így a mezőny négy Kawasakija a TOP 10-ben végzett.