Stuart Easton nyerte a 2010-es Macau GP-t

2010.11.23. 10:13 | kawasaki.hu

A 27 éves skót Stuart Easton, nyerte a 2010-es 44. Macau Grand Prix nagydíjat.

A Paul Bird Kawasaki Racing Team versenyzője egy Ninja ZX-10R nyergében szerezte meg sorozatban már a harmadik győzelmet. Teljesítményét jelzi, hogy legyőzte legnehezebb kihívóját a nemes egyszerűséggel csak "King of Macau"-nak becézett Michael Rutter-t aki a Team of Paris csapat színeiben indult és aki a leggyorsabb eredményt érte el az időmérőn.

A verseny első szakasza kettőjük meccséről, folyamatos harcukról szólt, egészen a 6. körig, amikor is a kanadai Chris Peris bukása miatt piros zászlóval leállították a versenyt.
A 15 körös Macau-i nagydíj az egyik legnehezebb, legveszélyesebb városi verseny, ahol városi aszfalton, szűk utakon, dróthálók és betonkerítések között kell versenyezniük a pilótáknak.

Az újraindítás után Eastonnak sikerült az élre állnia és próbált elszakadni idősebb riválisától, de a 38 éves brit veterán nagyon keményen küzdött sőt a 3. körben meg is előzte a Kawasakis versenyzőt és az élre állt, igaz csak egy fél kőr erejéig, mert aztán Easton visszaszerezte elsőségét. A verseny után Easton úgy nyilatkozott, hogy nagyon nehéz dolga volt, és nagyon felőrölte, hogy Rutter végig a nyomában volt. Kettejük csatáját jelzi, hogy Easton a 7. körben új körrekordot állított be (2:23.616 mp), amivel pont Rutter korábbi körrekordját javította meg.

Az utolsó körben még egy, az úton átszaladó macska borzolta a kedélyeket a Kawa boxban, de végül Eastonnak intették le a kockás zászlót, aki majdnem 11 másodpercet vert a második helyen beérkező Rutter-ra.