Lascorz ismét a dobogón, Fujiwara nagy csatában a hatodik lett.

2010.06.01. 10:00 | kawasaki.hu

WSBK beszámoló - 2010. 05.31 - 7. forduló Salt Lake City, USA

Az első sorban kezdő Joan Lascorz és Katsuaki Fujiwara fontos pontokat szerzett az amerikai Miller Motorsport Parkban hétfőn megrendezett 18 körös versenyen.

A 4907km-es Miller Motorsport Park lényegesen jobban feküdt a Kawasaki motoroknak, mint a Kyalami pálya, és ez a jó végeredményben is meglátszott, hiszen Joan a harmadik helyen, míg Katsuaki a hatodik helyen ért célba.

Joan végig a hármas élbolyban, szorosan a későbbi győztes Kenan Sofuoglu és a második helyezett Eugene Laverty mögött ment, de nem tudta őket befogni. Joan az eddigi hét versenyen, már hat dobogós helyezést szerzett, és harmadik az összesítésben csak 14 ponttal lemaradva a vezető helytől.

Katsuaki boldog volt, miután megszerezte a negyedik rajt helyet, de a versenyen be kellett érnie a hatodik hellyel, amivel tíz értékes bajnoki pontot szerzett. "Kats" így egy helyet feljebb lépve, már kilencedik a rangsorban és csak tíz pont választja el az ötödik helytől.
Joan Lascorz: "A kezdés teli tankkal nagyon nehéz volt számomra. Amint csökkent az üzemanyagom és ezáltal a terhelés, a motort egyszerűen könnyebben lehetet vezetni. Ma egy újabb dobogós helyet szereztünk és harmadikok vagyunk a bajnokságban, ami nem is olyan rossz eredmény. Sofuoglu és Laverty nagyon gyorsak voltak ma. "

Katsuaki Fujiwara: "Nagyon jók voltunk a mai versenyen. az utolsó körig Nagyot csatáztam Davies-sel és Pirro-val. Örülök a mai eredményemnek, a motorom nagyon jól teljesített. Célom, hogy a negyedik, ötödik helyen fejezzem be a bajnokságot."

Következő futam: 2010. június 25-27. - Misano Adriatico, San Marino

Kérdésed, észrevételed, véleményed van a blogról vagy a Kawasakiról? Kommentezz vagy írd meg: blog@kawasaki.hu